Simona Halep a defilat la Doha în partida cu Makarova

Simona Halep a câștigat primul meci după finala de la Australian Open, învingând-o în runda a doua la Qatar Open pe Ekaterina Makarova, scor 6-3, 6-0.

„Mă bucur că am revenit aici și este foarte imortant că am reușit să câștig. Nu mă simt perfect, dar sunt încrezătoare că va fi bine în meciurile următoare. Iubesc acest turneu și le mulțumesc suporterilor. Mă bucur că sunt alături de mine”, a declarat Simona Halep la finalul partidei.

6-3, 6-0. Două mingi de meci pentru Simona Halep, care pe al doilea serviciu reușește să plaseze mingea în colțul terenului și să câștige partida.

6-3, 5-0. Simona Halep nu vrea să cedeze niciun punct și după un nou game echilibrat reușește să mai facă un break.

6-3, 4-0. Simona se detașează la patru game-uri avans și pare de neoprit pentru rusoaică.

6-3, 3-0. Halep are minge de break și returnează bine pe serviciul adversarei, care trimite în fileu.

6-3, 2-0. Makarova are patru șanse de re-break, pe care Halep le salvează și câștigă game-ul.

6-3, 1-0. Simona Halep începe cu break și setul secund.

6-3. Simona Halep ratează mingea de set pe serviciul ei. Apoi Makarova are minge de break, după ce a urcat la fileu și a răspuns unei lovituri neinspirate a româncei. Halep salvează mingea de break, iar Makarova face un retur de serviciu secund în aut. Makarova salvează și a doua minge de set. Însă Halep se impune la a treia încercare.

5-3. Makarova se...