Amicalul dintre Dinamo și Chindia Târgoviște s-a încheiat la egalitate, scor 2-22Foto© cancan.ro

, 8 știri, 6 vizualizări

Roș-albii au remizat contra nou-promovatei la Săftica, într-un meci disputat cu porțile închise.

Dinamo a deschis scorul în minutul 9, prin Nistor, care a înscris din penalty. Chindia a ratat un penalty în minutul 29, Straton parând execuția lui Voduț, dar dâmbovițenii au egalat până la urmă prin Leca, cu 5 minute înainte de pauză.

Eugen Neagoe a rulat aproape tot lotul în repriza secundă, iar schimbările multiple au bulversat blocul funcțional al echipei. Chindia a preluat conducerea în minutul 65, prin Filip Mitrovic.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 70, italianul Mattia Montini reușind să marcheze și să evite înfrângerea.