Armenia – România 3-2. Înfrângere dureroasă pentru tricolorii la Erevan2Foto© romanialibera.ro

Armenia – România 3-2. Înfrângere dureroasă pentru tricolorii la Erevan

, 6 știri, 49 vizualizări

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 martie 2021, 20:11 / Actualizat miercuri, 31 martie 2021 20:56

Golul de 2-2 din Armenia - România, marcat de Varazdat Haroyan, a venit dintr-o poziție de ofsaid. „Tricolorii” au pierdut în cele din urmă, 2-3.

Armenia - România s-a dovedit un adevărat thriller. După o primă repriză liniștită, lucrurile au căpătat accente dramatice. „Tricolorii” au reușit să întoarcă deficitul de un gol, prin „dubla” lui Cicâldău, din minutele 62 și 72. A urmat un gest necugetat al lui George Pușcaș, pentru care a văzut cartonașul roșu. Din acel minut 78, armenii ne-au presat și au reușit alte două goluri.