Ce note le-au acordat cei de la Gazzetta dello Sport lui Man și Mihăilă după înfrângerea cu Genoa3Foto1Video© onlinesport.ro

, 4 știri, 20 vizualizări

Parma, cu Dennis Man titular și Valentin Mihăilă intrat în repriza secundă, s-a făcut de rușine pe teren propriu cedând vineri seara cu 1-2 în fața celor de la Genoa, în prologul etapei a 28-a din Serie A.

Pe Stadio Ennio Tardini, gazdele au deschis scorul în minutul 16 prin Graziano Pelle, însă oaspeții au egalat și au obținut victoria prin dubla reușită în mitanul secund de Gianluca Scamacca (50, 69). Dacă Man a fost integralist, Mihăilă a intrat în minutul 64 înlocuindu-l pe Yann Karamoh.

În urma rezultatului, Parma rămâne pe penultimul loc (19) cu 19 puncte și continuă lupta pentru a se salva de la retrogradare, în timp ce Genoa este pe locul 13, cu 31 de puncte. Podiumul este format momentan din Inter Milano, AC Milan și Juventus, cu 65, 56, respectiv 55 de puncte. Etapa continuă cu partidele programate sâmbătă și duminică.