CFR Cluj, campioana României la fotbal, pas greșit și în al doilea amical al iernii3Foto© observator.tv

, 6 știri, 18 vizualizări

După ce vremea le-a amânat amicalul programat luni cu Ferencvaros, oficialii „feroviarilor” și-au reconfigurat puțin programul și au stabilit un amical cu Wehen, penultimul loc în a doua ligă din Germania.

Fotbaliștii lui Dan Petrescu nu s-au regăsit și au remizat cu divizionara secundă din Germania, scor 1-1. Conduși cu 0-1 la pauză, „feroviarii” au jucat mai bine în repriza secundă și au egalat prin Mario Camora, care a înscris în minutul 47. Jucătorii campioanei au forțat victoria, dar n-au mai reușit să înscrie golul victoriei.

Petrescu a utilizat astăzi și cele două achiziții importante ale iernii. Alexandru Chipciu a evoluat în ultimele 30 de minute, iar Denis Cioborariu a fost trimis pe teren la pauză.