Conferința selecționerului Mirel Rădoi după înfrângerea României cu Germania, 0-13Foto© video.gsp.ro

, 10 știri, 59 vizualizări

Selecționerul echipei naționale, Mirel Rădoi, a declarat, duminică seara, după înfrângerea cu Germania, scor 1-0, în preliminariile CM 2022, că nu știe dacă norocul a fost de partea reprezentativei României sau împotriva ei.

"Cred că putem lua părțile bune din această partidă. Diferența de valoare a existat chiar dacă am încercat să o acoperim printr-o organizare mai bună și mai multă determinare. Am avut momente în care am ezitat să ieșim din apărare, adică nu am făcut ceea ce am pregătit și a părut că de foarte multe ori am fost în dificultate.

Dar au fost momente de joc în care am arătat bine, am fost agresivi, am reușit să pasăm... sunt aspecte pozitive, însă mai multe în repriza a doua decât în prima. Nu știu dacă norocul a fost de partea noastră azi sau împotriva noastră. Pentru că în prima și chiar în a doua repriză au fost ocazii mari ale Germaniei.