Cristiano Ronaldo, a marcat în nouă meciuri consecutive din Seria A4Foto1Video© gsp.ro

Cristiano Ronaldo, a marcat în nouă meciuri consecutive din Seria A

, 5 știri, 23 vizualizări

Cristiano Ronaldo, atacantul echipei Juventus, a reușit performanța de a marca în nouă meciuri consecutive din Serie A. Portughezul a punctat de două ori, din lovituri de la 11 metri, în meciul cu Fiorentina, de duminică, scor 3-0. Ronaldo a punctat în minutele 40, respectiv 80, aducând un avantaj liniștitor echipei sale.

Scorul final, 3-0 pentru Juventus, a fost stabilit de fundașul olandez Matthijs de Ligt, în minutul 90+1. În urma acestor reușite, Cristiano Ronaldo a devenit primul jucător de la Juventus, după David Trezeguet, în 2005, care înscrie în nouă meciuri consecutive din Serie A, potrivit Opta.

Echipele care au încasat gol de la atacantul portughez au fost Sassuolo, Lazio, Udinese, Sampdoria, Cagliari, AS Roma, Parma, Napoli și Fiorentina.