CSM București a ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin2Foto© cancan.ro

, 9 știri, 66 vizualizări

Astăzi, începând cu ora 17:00, s-a disputat partida CSKA MoscovaCSM București, din cadrul manșei retur a sferturilor de finală din Liga Campionilor la handbal feminin. În ciuda faptului că reprezentanta României pleca cu un avantaj de 5 goluri grație rezultatului din meciul tur, aceasta a ratat calificarea în faza următoare a competiției.

Întreaga disputa s-a desfășurat într-un singur sens. Formația din Rusia a câștigat prima repriză cu 12-11, iar pe cea de-a două cu 12-8. Scorul final de 24-19 a fost suficient pentru accederea acestora în “careul de ași” din Liga Campionilor deoarece acestea au înscris mai multe goluri în meciul tur din capitala României, încheiat 27-32 în favoarea elevelor lui Adi Vasile.

Alături de CSKA Moscova, în faza finală a competiției s-au mai calificat Brest Bretagne (după 34-24 și 26-26 cu Metz), Gyor (30-19 și 23-21 cu Buducnost) și Kristiansand (34-27 și 23-23 cu Rostov Don).