​Cupa României: Hermannstadt, prima echipă calificată în sferturile competiției (2-0 vs CS Mioveni)2Foto© gsp.ro

, 7 știri, 17 vizualizări

„De obicei, nu comentez arbitrajul, dar în campionatul ăsta au tot fost decizii împotriva noastră. Suntem o echipă mică și încercăm să scoatem maximum din fiecare meci. Azi am avut un penalty în minutul 90, dar nu ni s-a dat!”, a declarat mijlocașul Raul Costin, de la Mioveni, la Look Sport.

Marius Stoica, antrenorul Mioveniului, a vorbit și el după meci: „Sunt mulțumit de elevii mei. Au fost multe momente când ne-am ridicat la nivelul echipei din Liga 1. Vrem să facem cât mai repede uitat acest meci. Îmi pare rău pentru băieți, pentru că și-au dorit să meargă mai departe, dar nu s-a putut.

Noi n-am fost mediatizați atât de mult. Probabil suntem vânați de arbitri, dar nu ne-am plâns niciodată. Pe noi nu ne interesează acest aspect. Pe mine mă interesează jocul echipei. Noi am fost o surpriză care n-am fost luată în calcul în Liga 2 și acum deranjăm”.