Dinamo, în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin, după un final de meci incendiar8Foto© realitatea.net

, 17 știri, 16 vizualizări

CS Dinamo București s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin, după ce a învins echipa elvețiană Kadetten Schaffhausen, cu scorul de 27-26 (15-14), miercuri seara, în Sala Dinamo, într-un meci din Grupa D.

Dinamo, invincibilă în primele șapte etape ale sezonului european, a reușit să se impună într-un meci foarte echilibrat, în care a fost, totuși, în avantaj în marea majoritate a timpului.

După 3-1 și 5-3, campioana României a avut pentru prima oară trei goluri avans în min. 12, 7-4, iar în min. 18 a condus singura dată la patru goluri, 10-6. Ecartul a scăzut în finalul primei reprize, iar Dinamo a intrat la pauză cu un singur gol în plus pe tabelă, 15-14.