Echipa lui Florin Andone invinsa greu de liderul din Premier League© onlinesport.ro

Echipa lui Florin Andone invinsa greu de liderul din Premier League

, 5 știri, 28 vizualizări

Liverpool a învins Brighton, scor 1-0, în etapa cu numărul 22 din Premier League. Atacantul român Florin Andone a evoluat în ultima jumătate de oră a partidei de pe "Amex Stadium". Mohamed Salah a înscris unicul gol al partidei.

În prima repriză, Liverpool a controlat jocul, însă nu și-a creat ocazii mari de gol. Salah a deblocat partida în minutul 50. L-a păcălit pe Gross și a obținut o lovitură de la 11 metri, pe care tot el a transformat-o. A fost golul cu numărul 14 în Premier League. Harry Kane și Pierre-Emerick Aubameyang au tot câte 14, dar vârful englez n-a jucat în această etapă.

După golul de 1-0, Brighton a căutat golul egalizator. Au fost câteva momente în care suporterii gazdelor au sperat că favoriții lor vor înscrie, dar Alisson a menținut tabela intactă. Andone a intrat în minutul 66, în locul veteranului Murray. Românul a reluat spre poartă pe final, în minutul 89, însă n-a reușit să-l învingă pe brazilianul din poarta liderului.