Echipa lui Marius Șumudică, învinsă de o formație din liga a treia în Cupa Turciei2Foto© onlinesport.ro

, 6 știri, 10 vizualizări

Gaziantep, echipa lui Marius Sumudica, a suferit un esec neasteptat in Cupa Turciei.

Echipa antrenorului roman a pierdut in fata celor de la Kirklarelispor, echipa din liga a treia, scor 1-2. Singurul gol al celor de la Gaziantep a fost marcat in minutul 87, din penalty. Alin Tosca a fost titular pentru Gaziantep si s-a remarcat doar prin cartonasul galben luat in minutul 3 al prelungirilor.

Vestea buna pentru Sumudica este ca are sansa revansei in returul de peste doua saptamani care se va juca pe terenul celor de la Gaziantep.