FC Argeș a învins pe CSM Reșița într-un meci restanță din etapa a 11-a3Foto© onlinesport.ro

FC Argeș a învins pe CSM Reșița într-un meci restanță din etapa a 11-a

, 6 știri, 14 vizualizări

Echipa FC Argeș a învins cu scorul de 3-2 (1-2) pe CSM Reșița, într-un meci restanță din etapa a 11-a a Ligii a II-a de fotbal disputat pe stadionul din Trivale.

Conduși la pauză, piteștenii au reușit să întoarcă rezultatul în mitanul secund. Golurile argeșenilor au fost marcate de Nini Popescu (43), Andrei Blejdea (70) și Grigore Turda (71), pentru reșițeni marcând Marius Coman (16) și Emanuel Dat (38). Oaspeții au jucat în inferioritate numerică din minutul 73 după ce Marius Coman a văzut al doilea cartonaș galben pentru simulare, el având deja un cartonaș galben luat în prima repriză.

Golurile argeșenilor au fost marcate de Nini Popescu (43), Andrei Blejdea (70) și Grigore Turda (71), pentru reșițeni marcând Marius Coman (16) și Emanuel Dat (38).