FC Botoșani - Astra s-a încheiat 1-1, primul meci din etapa a IV-a a Ligii I Betano

12 știri, 13

Fost fotbalist la PSG, Ongenda a avut nevoie de doar zece minute în primul meci ca titular pentru a le arăta suporterilor ce poate. Bejan a respins neglijent, francezul a șutat excepțional de la 25 de metri, Lazar nu a avut replică și tabela s-a modificat devreme. Apoi, Soiledis l-a copiat, dar șutul său (minutul 13) s-a oprit în bară. Au fost singurele momente bune ale gazdelor care au făcut pasul în spate și asta i-a costat.

După două ocazii ale lui Alibec, titular și el în premieră de la revenirea la Astra, Pap a ieșit eronat pe o centare a lui Radunovic și asta l-a costat. Atent, Bejan l-a dat la o parte pe Burcă, a marcat cu capul și a stabilit ceea ce avea să fie scorul final, 1-1.