Ianis Hagi, evolutie de exceptie pentru Genk7Foto2Video© sport.ro

Ianis Hagi, evolutie de exceptie pentru Genk

, 13 știri, 24 vizualizări

Ianis Hagi a început titular meciul lui Genk cu St. Truiden și a avut o prestație excelentă, deși a fost schimbat în minutul 69. Românul a oferit o pasă de gol și a marcat de două ori din penalty în partida pe care Genk a încheiat-o 3-3 la St. Truiden.

Internaționalul român a fost schimbat în minutul 69 cu Heynen, dar a contribuit la toate golurile echipei sale: în minutul 14, mijlocașul a executat excelent un corner, iar Bongonda a deschis scorul cu o lovitură de cap – a fost a doua pasă de gol consecutivă a lui Ianis, Hagi junior fiind decisiv și în etapa trecută, cu Oostende. Apoi, în minutul 48 a executat o lovitură de la 11 metri și a dus scorul la 2-0, iar 12 minute mai târziu a punctat din nou din penalty, informează Prosport.