Ibrahimovici are mult de muncă la AC Milan3Foto1Video© onlinesport.ro

Ibrahimovici are mult de muncă la AC Milan

, 5 știri, 21 vizualizări

Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic, revenit la AC Milan, a jucat din minutul 55 al meciului încheiat 0-0 acasă cu Sampdoria în etapa a 18-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Ibrahimovic, care are 38 de ani, a fost ovaționat de cei aproximativ 58.000 de spectatori la introducerea pe teren. Suedezul s-a străduit mult dar a avut puține reușite. El a mai jucat la Milan între 2010 și 2012, ajutându-i pe rossoneri să câștige ultimul lor trofeu, Serie A, în 2011.

Milan a făcut luni o nouă partidă slabă și putea fi învinsă, Sampdoria având prin Gabbiadini trei ocazii mari în repriza a doua. Portarul Donnarumma a fost cel mai bun om al gazdelor. Echipa lombardă este la al treilea meci consecutiv fără gol marcat. Milan este pe un foarte modest loc 12 în Serie A, cu 22 de puncte, la 12 puncte de poziția a 4-a, ultima care duce în Liga Campionilor.