Lazio – Juventus 3-1, în etapa 15 din Serie A4Foto1Video© gsp.ro

Lazio – Juventus 3-1, în etapa 15 din Serie A

, 8 știri, 22 vizualizări

Juventus a deschis scorul, în minutul 25, prin Cristiano Ronaldo. Portughezul a interceptat balonul trimis de Rodrigo Bentacur și marchează în partea stângă a porții. Lazio a egalat scorul, în minutul 45+1. Luiz Felipe a înscris cu capul, din centrarea trimisă de Luis Alberto. Milinkovic-Savic a înscris pentru 2-1, în minutul 74, cu un șut în partea dreaptă a porții lui Szczesny. Immobile nu a reușit să transforme, în minutul 79, o lovitură de pedeapsă. Caicedo a marcat ultimul gol al partidei, în minutul 90+5, care a preluat un balon respins în careu și l-a trimis pe partea stângă.

Lazio: Strakosha – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Lazzari, Milinkovic-Savic (Caicedo 90), Lucas Leiva, Alberto (Parolo 76), Lulic – Immobile (Cataldi 85), Correa

Juventus: Szczesny – Alex Sandro, de Ligt, Bonucci, Cuadrado – Matuidi, Pjanic, Bentacur (Can 40) – Bernardeschi (Danilo 71) – Ronaldo, Dybala (Higuain 79)