LIVERPOOL - TOTTENHAM 2-1 // liveTEXT+VIDEO » Harry Kane deschide scorul în minutul 2, dar Liverpool întoarce rezultatul3Foto© gsp.ro

, 7 știri, 14 vizualizări

Tottenham a deschis scorul în minutul 2, când Harry Kane a urmărit o minge trimisă de Heung-Min Son în bara transversală.

Golul englezului a stabilit și scorul pauze, însă nu și rezultatul final al partidei. Astfel, în repriza a doua, Liverpool a revenit pe tabelă prin golurile lui Jordan Henderson ('52) și Mohamed Salah (75 - penalty).

După această partidă, „cormoranii” păstrează distanța de 6 puncte față de urmăritoarea Manchester City, care a învins-o în această etapă pe Aston Villa, scor 3-0.