Marius Croitoru, criză de nervi după Sepsi - Botoșani 2-2© sport.ro

Marius Croitoru, criză de nervi după Sepsi - Botoșani 2-2

, 5 știri, 76 vizualizări

Prima ocazie a aparținut gazdelor. Safranko, angajat în profunzime de Dumitrescu, nu a putut fi blocat de Haruț, apatic la marginea propriului careu. Slovacul a încercat să-l lobeze pe Eduard Pap, fără succes însă. Tot Sepsi a fost echipa mai periculoasă, iar la jumătatea primului act Purece și-a încercat norocul cu o lovitură liberă de la 18 metri, executată peste.

Cum fotbalul nu respectă nicio regulă, Botoșani avea să fie echipa care să deschidă scorul. Tîrcoveanu, găsit nepermis de liber pe 6 metri de Keyta, a marcat cu poarta goală, stabilind astfel scorul primului act.

Scenariul a fost asemănător și în partea a doua. Sepsi cu ocaziile, Botoșani cu golul. Aganovic a lovit bara transversala în minutul 47, Keya a făcut 2-0 în minutul 53. La fel ca la primul gol, Rachid Bouhenna a fost depășit cu ușurință de jucătorul franco-senegalez.