Mitriță a adus un punct pentru New York City FC, prin golul marcat cu Chicago Fire - Românul a fost desemnat omul meciului4Foto1Video© evz.ro

, 6 știri, 11 vizualizări

New York City FC a remizat în partida cu Chicago Fire, scor 1-1. Alexandru Mitriță a reușit golul egalizator în minutul 40, după ce a primit o pasă în jumătatea adversă și trimis un șut imparabil de la 20 de metri.

Deși a început meciul ca titular, mijlocașul român a fost schimbat în minutul 90, fiind înlocuit de Tajouri. Acum, Mitriță și-a trecut în cont cel de-al treilea său gol de când s-a transferat la New York City, iar după acest joc, echipa românului are 4 egaluri și 4 victorii în MLS.

Mai mult, Alex Mitriță nu a fost convocat de Cosmin Contra la națională, pentru „dubla” cu Norvegia și Malta din preliminariile pentru EURO 2020.