Parma vs AS Roma - Valentin Mihăilă a deschis scorul din centrarea lui Dennis Man7Foto1Video© realitatea.net

, 17 știri, 33 vizualizări

Formația pregătită de Roberto D’Aversa a obținut prima victorie după o lungă perioadă de timp în Serie A, izbutind să învingă pe AS Roma, cu scorul de 2-0. Cu cei doi internaționali români au jucat încă din primul minut, iar Parma a prins o zi mare și a oprit toate cele trei puncte pe stadionul Ennio Tardini.

Valentin Mihăilă a marcat pentru 1-0 în minutul 9 din pasa lui Dennis Man. Jucătorul venit de la FCSB a fost lansat în adâncime pe partea dreaptă și a centrat chirurgical în fața porții, unde a apărut fostul oltean și a trimis mingea pe lângă portarul Romei.

Este al doilea gol consecutiv reușit de extrema venită de la Craiova, după cel reușit în etapa precedentă, contra Fiorentinei. Pentru Dennis Man, e prima titularizare și prima contribuție la un gol al Parmei.