Președintele lui Rizespor, după eliminarea lui Șumudică din meciul cu Fenerbahce© sport.ro

, 7 știri, 122 vizualizări

Antrenorul, deja avertizat în prima repriză a meciului cu Fenerbahce, l-a aplaudat ironic pe ”central” și a văzut ”roșu”. Scorul era 1-0 pentru echipa din Istanbul

Deși fără 12 jucători, accidentați sau bolnavi de coronavirus, Rize i-a dat o replică foarte puternică lui Fenerbahce chiar la Istanbul. A reușit să egaleze în minutul 65, 1-1 (gazdele deschiseseră scorul în prelungirile primei reprize), dar golul lui Boldrin (ex-Chiajna, Astra și FCSB) a fost anulat pentru un fault în atac al lui Soderlund.

Acesta a fost momentul care l-a înfuriat pe Șumudică. Deja avertizat în minutul 20, pentru proteste, antrenorul a continuat să-i conteste deciziile "centralului" Abdulkadir Bitigen. Iar în minutul 69, după ce l-a aplaudat pe arbitru, a fost eliminat!