Real Madrid a pierdut meciul cu echipa Șahtior Donețk cu scorul de 0-24Foto© onlinesport.ro

Real Madrid a pierdut meciul cu echipa Șahtior Donețk cu scorul de 0-2

, 8 știri, 103 vizualizări

Șahtior Donețk a învins-o pe Real Madrid cu scorul de 2-0, marți seara, la Kiev, într-un meci din Grupa B a Ligii Campionilor la fotbal, arbitrat de românul Ovidiu Hațegan.

Foto: (c) Gleb Garanich/REUTERS Campioana Ucrainei, care s-a impus și la Madrid, cu 3-2 (după 3-0 la pauză), a arătat că a trecut cu bine peste cele două eșecuri categorice suferite în fața Borussiei Moechengladbach, 0-6 la Kiev și 0-4 în Germania. Șahtior a câștigat prin golurile marcate de Dentinho (57) și Manor Solomon (82).

Real Madrid, care a avut o bară prin Asensio în primele cinci minute ale partidei, se află acum pe locul al treilea și calificarea în optimi nu mai depinde doar de rezultatul său din ultima etapă.     Foto: (c) Gleb Garanich/REUTERS În celălalt meci din Grupa B se vor înfrunta marți seara Inter Milano și Borussia Moenchengladbach.