Real Madrid, victorie în 10 oameni, în prima etapă din La Liga8Foto© sport.hotnews.ro

Real Madrid, victorie în 10 oameni, în prima etapă din La Liga

, 30 știri, 32 vizualizări

Real Madrid, cu Gareth Bale titular și Luka Modric eliminat în repriza a doua, a obținut o victorie clară, 3-1 în deplasare cu Celta Vigo, sâmbătă, în prima etapă din campionatul de fotbal al Spaniei.

Real a avut 3-0 după golurile lui Karim Benzema (minutul 12), Toni Kroos (61) și Lucas Vazquez (80). Tânărul Iker Losada a redus din handicap în primul minut de prelungire. Modric, câștigătorul Balonului de Aur în 2018, a văzut cartonașul roșu în minutul 56.

Real nu a putut conta pe noul său jucător Eden Hazard, accidentat la coapsă.

Vineri, în primul meci al campionatului, FC Barcelona, deținătoarea titlului, a cedat cu 1-0 pe terenul lui Athletic Bilbao, după golul lui Aritz Aduriz din min. 89.