România - Insulele Feroe, rezultat final la handbal feminin© romaniatv.net

România - Insulele Feroe, rezultat final la handbal feminin

, 4 știri, 19 vizualizări

Naționala feminină de handbal a României a învins selecționata Insulelor Feroe, cu scorul de 25-20 (11-12), duminică, la Torshavn, în Grupa a 7-a a preliminariilor Campionatului European - EHF EURO 2020.

Tricolorele au făcut o primă repriză slabă și la pauză erau conduse cu 12-11. România a ieșit mult mai decisă de la cabine și a marcat cinci goluri consecutive (16-12), după care și-a conservat avantajul până la final, câștigând, fără emoții, cu 25-20.

Golurile echipei României au fost înscrise de Eliza Buceschi (6), Andreea Adespii Molnar (4), Raluca Băcăoanu (4), Ana Maria Popa (2), Daria Bucur (2), Cristina Laslo (2), Aneta Udriștioiu (1), Cristina Florică (1), Lorena Ostase (1), Mădălina Zamfirescu (1), Laura Moisă (1).