România U16 a pierdut primul meci de la Turneul celor 4 Națiuni, contra Norvegiei, scor 0-22Foto1Video© gsp.ro

, 4 știri, 15 vizualizări

„ Tricolorii” pregătiți de Adrian Văsâi nu au avut nici o șansă, azi, în fața Norvegiei. Golurile partidei au fost marcate în minutul 30 de Fiabema și în minutul 66 de Skoglund.

Pe 9 mai, România se va duela cu Polonia, de la ora 17:00, la Mogoșoaia. În timp ce, pe 11 mai, de la ora 11:00 își va măsura forțele cu naționala Croației. Aceste meciuri au ca scop pregătirea „tricolorilor” pentru preliminariile EURO 2020.

„Am avut un joc destul de modest și suntem foarte supărați. Ceva nu merge în jocul nostru și astăzi am avut o prestație mult sub așteptări. Norvegia a fost peste noi!”, a mărturisit Nicolas Popescu, fiul lui Gică Popescu.