Trei victorii din trei pentru Iordănescu© sport.ro

Trei victorii din trei pentru Iordănescu

, 6 știri, 28 vizualizări

CFR Cluj a învins Dinamo cu 2-0 (2-0), în deplasare, în etapa a 14-a a Ligii I.

Campioana a tranșat disputa încă din prima repriză, când au marcat Gabriel Debeljuh (14), după ce Ricardo Grigore a alunecat lângă atacantul croat, și Adrian Păun (44-p), în urma unui fault comis de Ante Puljic la Debeljuh). Dinamo a pierdut doi jucători importanți în prima repriză, Aleix Garcia și Ante Puljic, ambii accidentați. Dinamo a încheiat meciul în zece jucători, după Florin Bejan a primit al doilea galben la ultima fază a meciului (90+3).

De la venirea antrenorului Edi Iordănescu, CFR Cluj a câștigat toate cele trei meciuri de campionat cu același scor, 2-0. Clujenii au un bilanț de șase victorii și un egal în deplasare în acest campionat, fără gol primit în ultimele patru deplasări, în timp ce Dinamo venea după trei victorii consecutive în campionat.