Viitorul Pandurii Târgu Jiu este cea de a doua semifinalistă a Cupei României2Foto© realitatea.net

Viitorul Pandurii Târgu Jiu este cea de a doua semifinalistă a Cupei României

, 8 știri, 25 vizualizări

Formația de ligă secundă Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în premieră în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Universitatea Cluj, o altă formație de eșalon secund, cu 3-1 (0-1), miercuri seara, pe Cluj Arena, într-un meci din sferturile de finală.

Universitatea a deschis scorul după doar 55 de secunde, mingea intrând în poartă din fundașul Mihai Lixandru, după ce șutul lui Idan Golan a ricoșat din transversală.

Viitorul Pandurii a reușit să întoarcă scorul în ultimele 20 de minute ale partidei, egalând dintr-un penalty marcat de Alin Țegle, după un fault comis de Carol Taub.