Wisla Plock - Dinamo București 26-26 în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin6Foto© romaniatv.net

, 11 știri, 11 vizualizări

Campioana României la handbal masculin, Dinamo București, a remizat duminică, în deplasare, cu formația poloneză Wisla Plock, scor 26-26 (12-13), în cea de-a cincea partidă din Grupa D a Ligii Campionilor, potrivit News.ro.

Dinamo a condus cu 26-24, cu două minute rămase de disputat, însă nu a gestionat bine situația, a ratat un atac (intervenție foarte bună a portarului polonezilor) și a fost egalată în ultimul minut al partidei.

Principalii marcatori ai meciului au fost Mindegia 7 goluri, pentru Wisla, respectiv Negru 5 reușite, pentru Dinamo.