Real Madrid - Club Brugge 2-2. Courtois, scos la pauză după o altă prestație SLABĂ

Belgianul a suferit o altă umilință în buturile madrilenilor.

Thibaut Courtois a fost înlocuit la pauză în meciul dintre Real Madrid și Club Brugge. Areola a intrat în a doua repriză, iar meciul s-a terminat 2-2, după ce belgienii au condus cu 2-0.

Fostul star al lui Chelsea a greșit prima dată la golul lui Dennis. El a sperat că VAR îi va fi favorabil, însă golul a fost validat, iar scorul a fost deschis de către Club Brugge.

Cu toate acestea, situația avea să fie și mai rea pentru galactici. Dennis a dublat avantajul belgienilor în minutul 39.
Madridul a intrat la vestiare cu gândul de a obține maximul din a doua repriză, așa că Zidane i-a înlocuit pe portarul Courtois și pe apărătorul Nacho.

Conform The Sun, mai multe publicații au motivat schimbarea de portar printr-o accidentare sau printr-o răceală.

Ramos și Casemiro au egalat, iar finalul de meci a fost încins fiindcă belgienii au rămas în 10 oameni.

Statisticile lui Courtois, de când a sosit de pe Stamford Bridge, sunt următoarele: 81 de goluri încasate în 58 de meciuri.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News