FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CLINCENI 2-2

FC BOTOȘANI - CLINCENI 2-2 // Marius Croitoru, dezamăgit: „Suntem fraierii de serviciu!”

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 august 2019 20:24

Marius Croitoru, 38 de ani, antrenorul lui FC Botoșani, a fost foarte supărat din cauza egalului obținut în meciul de pe teren propriu cu Academica Clinceni, scor 2-2, deși moldovenii au condus cu 2-0 din minutul 26.

„Suntem fraierii de serviciu. Conducem aproape în fiecare meci și luăm doar un punct. E inexplicabil ce s-a întâmplat azi. Avem 5 rezultate de egalitate, asta e. Numai eu puteam să iau gol din aut, gol de la 30 de metri. Sunt prea nervos în seara asta. E binevenită această pauză.

Azi era să iau și bătaie la un corner. Am două săptămâni să analizez ce nu merge și să repar. Dacă am posibilitatea să aduc jucători, poate aduc”, a declarat Croitoru la Look Sport.

Croitoru a vorbit și despre plecarea lui Cătălin Golofca la CFR Cluj: „I-am mulțumit lui Cătălin pentru că ne-a ajutat. Alți jucători își doreau să plece pentru a putea juca și ei. Asta e”.

+20 FOTO

Vezi și:

FC BOTOȘANI  - CLINCENI 2-2 // VIDEO Marius Croitoru nu găsește soluția ieșirii din criză! Cum arată ACUM clasamentul Ligii 1

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”