FOTBAL  »  LIGA 2  »  U CLUJ - SCM BUZĂU

LIGA 2 // U CLUJ - SCM BUZĂU 0-2 » VIDEO Clujul lui Dulca nu a putut trece de Buzăul lui Ilie Stan

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 august 2019 11:46

U Cluj și SCM Buzău s-au întâlnit în cadrul etapei a patra din Liga 2, pe Cluj Arena, iar gazdele s-au impus cu scorul de 2-0.

Buzoienii au deschis scorul în minutul 39, când Valentin Alexandru a transformat fără probleme un penalty, stabilind astfel și scorul primei reprize, 1-0 pentru SCM Buzău.

În partea secundă a jocului, oaspeții s-au desprins tot printr-un penalty transformat, de această dată, de către Huiban, în minutul 79.

Astfel, Ilie Stan rămâne neînvins în Liga 2 și este lider, cu 12 puncte, la egalitate cu cealaltă nou promovată, Turris Turnu Măgurele.

U Cluj - SCM Buzău 0-2

Echipele de start

U Cluj: Jose Costa - Takacs, A. Crăciun, Inacio, Berci - Dican, Ceitil (cpt.) - Gavra, Mendes, A. Pop - R. Miranda
Rezerve: Dur-Bozoancă - Goga, N. Pîrvulescu, Kay, Telecean, Gurghele, G. Florescu
Antrenor: Cristian Dulca

SCM Buzău: Balauru - Gîţ, M. Ioniţă, Ghinga, Perju - Balgiu, Vîlsan - Tucaliuc, V. Munteanu, V. Alexandru - Huiban
Rezerve: R. Stoian - M. Constantinescu, Luptak, Konate, A. Enerscu, Pîrcălabu, R. Mihalache
Antrenor: Ilie Stan

Deși își anunțase candidatura la promovarea în Liga 1, U Cluj are un start de sezon mult sub așteptări, aflându-se pe locul 16, poziție retrogradabilă, cu doar 3 puncte.

În schimb, nou-promovata SCM Buzău e pe locul 2, cu 9 puncte, având 3 victorii din tot atâtea meciuri.

Vezi și:

RAPID - ASU POLI // GALERIE FOTO Ca în vremurile bune! „Frații” de la Rapid și Poli, atmosferă incendiară în „Regie”! Scenografia spectaculoasă afișată la start

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”