INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

LECCE - JUVENTUS 1-1 // VIDEO + FOTO Greu fără Cristiano Ronaldo » Juventus o comite în fața echipei lui Benzar, dar profită de egalul dintre Inter și Parma

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 octombrie 2019 18:15

Juventus Torino a remizat în deplasare cu Lecce, scor 1-1, dar își păstrează prima poziție în clasament.

Maurizio Sarri l-a odihnit pe Cristiano Ronaldo, dar rezultatul nu a fost cel țintit pentru campioana Italiei. Paulo Dybala a deschis scorul în minutul 50 dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de bosniacul Pjanic. Gazdele au egalat rapid, după doar 6 minute, tot dintr-un penalty. Olandezul De Ligt a atins mingea cu mâna, iar Marco Mancosu l-a păcălit cu mult calm pe Szczesny.

Romario Benzar a fost doar rezervă la gazde.

+5 FOTO

Juventus ajunge la 23 de puncte după primele 9 etape, e neînvinsă, și rămâne prima în Serie A. Inter a remizat cu Parma, scor 2-2, și a ratat șansa de a se instala în fotoliul de lider. Lecce acumulează 8 puncte și e la două locuri deasupra zonei retrogradării.

LECCE - JUVENTUS 1-1 /

• Au marcat: Mancosu 56 pen. / Dybala 50 pen.

Lecce: Gabriel - Meccariello, Lucioni, Rossettini, Calderoni - Majer, Tactsidis, Petriccione - Mancosu - Faris, Babacar
Antrenor: Fabio Liverani

Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Can, Pjanic, Betancur - Bernardeschi - Dybala, Higuain
Antrenor: Maurizio Sarri

Rezumatul partidei

Vezi și:

Duelul dintre formațiile lui Costel Pantilimon și George Pușcaș a fost amânat!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”