INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

MANCHESTER UNITED - MANCHESTER CITY 2-0 // VIDEO + FOTO Ederson l-a îngropat pe Guardiola, iar campioana pierde ambele derby-uri cu „diavolii” din acest sezon!

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2020 17:08

Manchester United a câștigat derby-ul cu Manchester City, scor 2-0, și rămâne în cursa pentru locurile de Liga Campionilor.

Clasamentul din Premier League

Ole Gunnar Solskjaer a reușit o performanță remarcabilă. A câștigat ambele meciuri jucate împotriva lui Guardiola în această ediție de Premier League, după 2-1 în tur. Primul gol al meciului de pe Old Trafford a fost marcat de Martial. Atacantul francez a țâșnit excelent în minutul 30, la o lovitură liberă executată de Bruno Fernandes, și a reluat din voleu, pe sub un Ederson ezitant.

Aguero a trimis mingea în poartă în minutul 48, dar arbitrii din camera VAR au anulat reușit pentru ofsaid.

Rezultatul final a fost stabilit în al șaptelea minut de prelungire. McTominay a profitat de o repunere greșită a portarul brazilian și a șutat în poarta goală de la aproximativ 40 de metri.

Clasament Premier League

FINAL » United - City 2-0

• Au marcat: Martial 30, McTominay 90+6

Echipele de start

Manchester United: De Gea - Lindelof, Maguire, Shaw - Wan-Bissaka, Matic, Fred, Williams - Fernandes - James, Martial
Rezerve: Romero - Bailly, Tuanzebe, Mata, McTominay, Greenwood, Inghalo
Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer

Manchester City: Ederson - Cancelo, Otamkeni, Fernandinho, Zinchenko - Gundogan, Rodrigo, Foden - Bernardo Silva, Aguero, Sterling
Rezerve: Bravo - Walker, G. Jesus, D. Silva, Mendy, Mahrez, Garcia
Antrenor: Pep Guardiola

Solskjaer vs Pep Guardiola, episodul 5

Ole Gunnar Solskjaer și Pep Guardiola se duelează pentru a patra oară în carieră. Cei doi și-au împărțit victoriile. În Premier League, Manchester City stă mult mai bine. „Cetățenii” au 57 de puncte și ocupă poziția secundă, la 25 de puncte în spatele liderului Liverpool, cu două meciuri mai puțin jucate. Manchester United este pe 7, cu 42 de puncte.

VIDEO // Antrenamentul lui City dinaintea meciului cu United

Vezi și:

ROSS COUNTY - RANGERS 0-1 » Ianis Hagi, o nouă evoluție modestă! Schimbat de Steven Gerrard după 63 de minute

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”