INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

FOTO Ce note a primit Ianis Hagi, pentru prestația din Rangers - Ross County: „Își cimentează locul în echipa de start”

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2021 20:25 / Actualizat sambata, 23 ianuarie 2021 20:47

Ianis Hagi (22 de ani), a oferit o pasă decisivă în victoria lui Rangers, scor 5-0, împotriva lui Ross County, și a primit laude din partea presei scoțiene.

Ianis Hagi pare să își fi câștigat postul de titular la Rangers. Steven Gerrard l-a trimis din primul minut pentru al treilea meci consecutiv, iar internaționalul român nu a dezamăgit. În minutul 66 a pasat decisiv la golul înscris de Ryan Jack.

Ianis Hagi, lăudat după Rangers - Ross County

Ianis Hagi a primit nota 8 din partea publicației Glasgow Times. A fost cea mai mare acordată în Rangers-Ross County, împărțită cu Connor Goldson, Filip Helander, Ryan Kent şi Ryan Jack.

Ianis Hagi continuă să îşi cimenteze locul în echipa de start a lui Rangers. A muncit mult, o prestaţie bună
- Glasgow Times

În The Scotsman, Ianis a primit nota 7. „Tăcut în prima repriză, dar suficient de încrezător încât să șuteze periculos peste. În repriza a doua s-a mișcat mai bine, a cauzat probleme, dar n-a reușit să dea gol”, au scris jurnaliștii scoțieni.

Rangers defilează spre titlu în Scoția

Rangers mai luptă doar cu recordurile în acest sezon. Formația lui Steven Gerrard nu a pierdut niciun meci din primele 25 și are un avans de 23 de puncte față de principala urmăritoare, marea rivală Celtic. Pentru formația din Glasgow urmează un meci în deplasare, cu Hibernian, miercuri, 27 ianuarie.

FOTO. Cele mai tari imagini din Rangers - Ross County 5-0

+13 FOTO

EXCLUSIV Gică Hagi a cedat când a fost întrebat de Ianis: „Ce comentarii? Statistica e simplă”

FOTO. Rangers - Ross County 5-0 » Cum a contribuit Ianis Hagi la măcelul din Scoția

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”