INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GAZIANTEP - GALATASARAY 0-2

GAZIANTEP - GALATASARAY 0-2 // Marius Șumudică, învins de către echipa lui Florin Andone! Atacantul a ieșit accidentat

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 noiembrie 2019 17:29

Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică, a pierdut în fața celor de la Galatasaray, scor 0-2, în cadrul etapei a 11-a din prima ligă turcă.

Vestea proastă vine de la Florin Andone, care s-a accidentat în minutul 9 și a fost înlocuit cu Babel (DETALII AICI)

În minutul 22, Galata a deschis scorul prin Bayram, iar Feghouli a majorat diferența în minutul 43 și a stabilit și scorul acestei întâlniri, 2-0 pentru echipa la care activează Florin Andone.

2 goluri în 6 meciuri jucate în prima ligă turcă a reușit Florin Andone în acest sezon. De cealaltă parte, Alin Toșca a fost integralist în această stagiune, jucând toate cele 11 meciuri disputate.

FINAL » GAZIANTEP - GALATASARAY 0-2

ECHIPELE DE START:

Galatasaray: Muslera - Emre, Mariano, Ahmet - Luyindama, Marcao, Ömer, Lemina - Feghouli - Adem, Andone (Babel 11)
Rezerve: Okan, Seri, Selçuk, Babel, Donk, Jimmy, Taylan, Nagatomo, N'Zonzi, Emre Mor
Antrenor: Fatih Terim

Gaziantep: Gunay - Ceylan, Toșca, Kana-Biyik, Morais - Olkowski, Djilobodji - Twumasi, Chibsah, Vural - Kayode
Rezerve: Lodygin, Aktas, Ates, Diarra, Jefferson, Ozer, Pawlowski, Soyalp, Yurtevsen, Zengin
Antrenor: Marius Șumudică

Stadion: Gaziantep Arena
Arbitru: Cüneyt Çakır

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”