INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Ladislau Boloni, ce chin! Victorie în inferioritate pentru Panathinaikos

Echipa lui Boloni a obținut o victorie prețioasă în Grecia / Sursă foto: twitter.com/paofc_

Articol de - Publicat miercuri, 06 ianuarie 2021 17:03 / Actualizat miercuri, 06 ianuarie 2021 17:49

Panathinaikos Atena, formația antrenată de Ladislau Boloni, a câștigat azi, după două etape în care luase un punct, dar acest 1-0 în deplasare cu Apollon Smirnis a venit cu mari emoții.

Echipa lui Loți Bölöni a condus din minutul 20, cu golul norocos din careul mic al lui Ioannidis, evoluând cu un jucător în minus din minutul 51 (două cartonașe galbene Zagaritis).

VAR a fost cu Panathinaikos

Gazdele au avut un penalty anulat cu VAR în prima repriză, apoi un gol refuzat pentru ofsaid (77), tot cu asistentul video. Panathinaikos a rămas pe locul 5, cu 22 de puncte în 15 meciuri.

VIDEO Ladislau Boloni: „Sper să mă întorc în România, am avut deja două discuții!”

Răzvan Lucescu pregătește cel mai tare transfer al iernii! Al Hilal îl vrea pe Diego Costa și îi oferă un salariu uriaș

Transfer FANTASTIC reușit de Fenerbahce » Pleacă în urmărirea poziției de lider ocupate de Șumudică

Cariera pe care și-a construit-o fotbalistul dat afară de la FCSB, umilit și numit „vagabond” de Gigi Becali: „Ne vedem peste un an!”

Cornel Dinu a jignit doi „tricolori” după amicalul naționalei: „Au nume de CAP” + Fotbalistul despre care a spus „bine că nu l-am văzut pe teren”