x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept
Jurnalul.ro Sport Fotbal international SURPRIZE in preliminariile Ligii Campionilor

SURPRIZE in preliminariile Ligii Campionilor

29 Iul 2015   •   09:18

Echipa antrenată de Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a terminat la egalitate cu Fenerbahce Istanbul, 0-0, pe stadionul ''Şukru Saracoglu'', marţi seara, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Vicecampioana Ucrainei a rezistat sub privirile a 48.210 spectatori, în faţa unei echipe la care au jucat nume precum Nani, van Persie, Raul Meireles, Diego, Simon Kjaer sau Bruno Alves.

Albanezii de la Skenderbeu s-au impus în Republica Moldova, cu scorul de 2-0, în faţa echipei Milsami Orhei, la care atacantul român Cristian Bud a fost integralist. Romeo Surdu nu a jucat la formaţia de peste Prut. Oaspeţii s-au impus prin dubla lui Hamdi Salihi.

Un pas mare spre play-off a făcut şi Monaco, după succesul cu 3-1 de la Berna, în dauna echipei Young Boys.

Atacantul nigerian Kehinde Fatai (ex-Astra Giurgiu) a marcat un gol pentru Sparta Praga, care a remizat la Moscova cu echipa locală ŢSKA, 2-2. Fatai a început ca titular şi a ieşit de pe teren în minutul 57.

Dinamo Zagreb, cu internaţionalul român Alexandru Măţel titular, a fost ţinută în şah de Molde, pe teren propriu, scor 1-1. Măţel a fost înlocuit în minutul 56 cu portughezul Ivo Pinto (ex-CFR Cluj).