Incheiat
Concordia Chiajna
Cristescu 43'

Egalitate intre Poli Iasi si Concordia Chiajna in playout

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 18:00 meciul Poli Iasi - Concordia Chiajna din etapa a 6-a a fazei playout in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

Cristescu a deschis scorul pentru Chiajna in minutul 43, egalarea venind in primul minut al partii secunde de la Sanoh.

Poli Iaşi: Mino - Bosoi, Gardoş, Frăsinescu, Sin - Mihalache, Qaka (Semedo '46), Nascimento - Platini, Enoh (Zaharia '77), Petre (Cristea '46).Antrenor: Flavius Stoican;

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Meira, Koutroumpis, Marc, Fota - Ropotan, Gorobsov, Ivanovici - Cristescu (Bărboianu '74), Bawab (Grădinaru '85), Moussa (Nivaldo '64). Antrenor: Adrian Falub;

Cartonaşe galbene: Qaka '42, Nascimento '71 / Meira '27, Cristescu '38, Koutroumpis '63;

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin.

Incheiat
19:59

Final de partida.

A doua repriza

46'

Gol Sanoh!

Poli Iasi egaleaza prin Sanoh in debutul reprizei secunde.

46'

Start de repriza secunda.

Prima repriza

43'

Gol Cristescu !

Concordia deschide scorul prin Cristescu.

36'

Cartonas galben !

Cristescu vede cartonasul galben.

35'

Reluare cu capul a lui Cristescu pe langa poarta.

27'

Joao Meira de la oaspeti vede primul avertisment al meciului.

11'

Platini reia cu capul pe langa poarta.

1'

A inceput meciul.

Inainte de meci
13:30

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori în Liga 1, de șapte ori au câştigat moldovenii, de cinci ori s-au impus ilfovenii, iar patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Poli gazdă: 8 jocuri - 4 victorii Poli Iaşi - 4 succese Concordia.

Două remize albe s-au consemnat în confruntările anterioare, ambele la Chiajna (26 august 2016; 28 aprilie 2017).

Ultimul succes bifat de ilfoveni: 15 mai 2016, CSM Poli - Concordia 2-3.

Cea mai recentă întâlnire directă a fost şi meciul cu cele mai multe goluri: 14 decembrie 2018, Concordia - Poli Iaşi 3-6 (au înscris: Marc dublă, Albu / Cristea dublă, Sanoh dublă, Flores, Platini).