Incheiat
FCSB
Tanase 60' Istrate 6'

Asa am trait Poli Iasi - FCSB

Duminica seara de la 21:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - FCSB din etapa a 5-a in CASA Liga 1.

Incheiat
23:38

Final de partida.

A doua repriza

74'

Ocazie!

Enache centreaza din stanga si Bus reia cu capul pe langa poarta.

74'

Cristea ii lasa locul lui Zajmovic. Hattrick reusit de capitanul iesenilor in acest meci.

71'

Gol Calcan!

Poli Iasi inscrie golul de 5-2 prin Calcan la capatul unui contraatac.

60'

Gol Tanase!

Tanase reduce din diferenta.

52'

Gol Cristea!

Centrare din lovitura libera si Cristea sterge mingea in poarta pentru 4-1.

46'

Incepe repriza a doua.

Pauza
22:34

Pauza in Copou.

Prima repriza

30'

Miron in locul lui Cana si Tanase in locul lui Sut.

24'

E deranj mare in apararea celor de la FCSB si Cristea puncteaza pentru 3-1!

19'

Gol Passaglia!

Gazdele trec la conducere prin Passaglia cu un sut din marginea careului.

15'

Primul cartonas galben este vazut de Pantiru.

8'

Poli Iasi egaleaza rapid prin veteranul Andrei Cristea. Sut la coltul lung din interiorul careului.

6'

Gol Istrate!

Centreaza Pantiru de pe stanga si Istrate deschide scorul cu o lovitura de cap. Portarul gazdelor a ezitat iesind pe jumatate.

3'

Minge de urmarire pentru Istrate, varful celor de la FCSB. Iese portarul gazdelor si retine.

1'

A inceput meciul de la Iasi.

0'

Echipele de start

Poli Iaşi: Axinte - Onea, Mihalache, Baxevanos, Buşu - Vanzo, Breeveld, Passaglia - Soares, A. Cristea, Calcan.

FCSB: Straton - Enache, Cană, Soiledis, Panţîru - Simion, Perianu, Şut - Ad. Petre, Istrate, Octavian Popescu.

Inainte de meci
13:57

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus moldovenii, de nouă ori au câştigat bucureştenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

O singură remiză albă s-a consemnat în duelurile directe, pe 28 mai 2015, la Iaşi, în ultima etapă. Graţie acelui punct, roş-albaştrii au cucerit ultimul titlu din vitrina clubului.

Cea mai recentă întâlnire directă: 3 decembrie 2019, Poli Iaşi - FCSB 1-2, goluri înscrise de Andrei Cristea, respectiv Florin Tănase şi Dennis Man.