Incheiat
FCSB
Rusescu 81' Coman 51' 46' Roman 10' Benzar 6'

Asa am trait Sepsi - FCSB. Ploaie de goluri la Sf.Gheorghe

Primul meci al etapei a 9-a din playoff s-a disputat, sambata seara (21:00), intre Sepsi Sf.Gheorghe si FCSB.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

Incheiat
22:51

Final de partida.

A doua repriza

81'

Gol Rusescu!

Rusescu inscrie de la punctul cu var. Nu mai marcase in campionat de la precedenta vizita a ros-albastrilor la Sf.Gheorghe.

79'

Sato scoate de pe linia portii mingea trimisa de Morutan, dar se fluiera fault la mijlocasul stelist si este penalty.

77'

Ocazie!

Tandia suteaza in bara transversala!

74'

Gol Mensah!

Reusita spectaculoasa a lui Mensah cu sut de la distanta deviat. Gol de onoare pentru Sepsi.

67'

Cea mai mare ocazie a lui Sepsi la sutul lui Tandia putin peste poarta.

51'

Gol Coman!

Coman reuseste dubla cu un sut din 16 metri la coltul lung.

46'

Gol Coman!

Start lansat de repriza secunda pentru FCSB, echipa care marcheaza la primul atac prin Coman. Sut din interiorul careului cu latul.

Prima repriza
40'

Florin Stefan cauta poarta de la distanta. Mingea trece putin peste transversala.

10'

Gol Roman!

Primul gol marcat de Roman la FCSB si echipa bucuresteana isi face meciul usor din start.

6'

Gol Benzar!

FCSB deschide scorul prin Benzar, jucator care inscrie cu un sut din actiune.

5'

Benzar trimite peste zid si poarta din lovitura libera.

4'

Hora este agatat in marginea careului gazdelor. Lovitura libera periculoasa pentru poarta gazdelor.

1'

Start de partida la Sf.Gheorghe.

Inainte de meci
20:59

Echipele de start

Sepsi: Fejer - De Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Karnitski - Nouvier, Tandia, Fl. Ştefan - Hamed;

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Bălaşa, I. Cristea, Morais - Tănase, Filip - M. Roman, Man, Coman - Hora.

11:04

Cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă din România, de patru ori s-au impus bucureştenii, iar un joc s-a încheiat cu victoria covăsnenilor.

Unicul succes din contul covăsnenilor s-a înregistrat pe 5 decembrie 2018, Sepsi OSK - FCSB 4-2.

Aceasta a fost şi ultima înfrângere suferită de bucureşteni pe teren advers în campionatul curent. Au urmat trei victorii şi cinci remize.

Cea mai recentă întâlnire dintre cele două: 8 aprilie 2019, FCSB - Sepsi OSK 2-0, goluri înscrise de Harlem Gnohere şi Florinel Coman.