Incheiat
CFR Cluj
Deac 54'

Asa am trait Viitorul - CFR Cluj

Am transmis la aceasta ora live text meciul Viitorul - CFR Cluj din etapa a 6-a in CASA Liga 1.

Incheiat
23:24

Final de partida.

A doua repriza

85'

Ocazie!

Centrare din dreapta si Omrani rateaza de putin poarta cu o lovitura de cap.

73'

Sutul lui Bordeianu ocoleste poarta lui Cojocaru.

66'

Stoian debuteaza la Viitorul intrand in locul lui Benzar.

54'

Gol Deac!

CFR Cluj egaleaza prin Deac din lovitura de la 11 metri.

52'

Penalty pentru CFR obtinut de Rondon.

Pauza
22:17

Pauza la Ovidiu. Viitorul conduce cu 1-0 dupa 45 de minute.

Prima repriza
39'

Ocazie pentru CFR Cluj la sutul lui Rondon din interiorul careului. Oaspetii au cerut un penalty pentru un presupus hent la De Nooijer.

23'

Costache solicita penalty. Vine De Nooijer si-l ridica instant de la pamant. Galben pentru Omrani.

18'

Ocazie!

Sansa pentru CFR la sutul lui Perreira. Centrare din dreapta, Mladen da pe langa minge si Perreira trage din prima pe langa poarta.

6'

Gol Luckassen!

Centrare a lui De Nooijer si Luckassen reia decisiv cu capul pentru 1-0.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

0'

Echipele de start

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiţă, De Nooijer - Benzar, Ion, Matei - Iancu, Luckassen, Măţan.

CFR Cluj: Sandomierski - Manea, Burcă, Cestor, Camora - Itu, Bordeianu, Deac - Pereira, Omrani, Costache.

Inainte de meci
12:34

Avancronica

Viitorul şi CFR Cluj s-au mai întâlnit de 22 de ori în principala competiţie internă, de opt ori s-au impus dobrogenii, de 10 ori au câştigat ardelenii, iar alte patru meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: 11 jocuri - 4 victorii Viitorul - două remize - 5 succese CFR Cluj.

Cea mai recentă confruntare directă: 14 februarie 2020, CFR Cluj - Viitorul 0-0.

Cele două s-au duelat şi în Supercupa României 2019, când Viitorul, cu Gheorghe Hagi pe bancă, a învins cu 1-0 şi şi-a trecut în vitrină al treilea trofeu din istoria clubului.