Incheiat
Craiova
Ivan 75' Bancu 66' Koljic 51' 18'

Asa am trait Viitorul - Craiova

Etapa a 3-a in CASA Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul FC Viitorul - CS Universitatea Craiova.

Incheiat
22:54

Final de partida.

A doua repriza
89'

Mihaila incearca o executie spectaculoasa din interiorul careului la centrarea lui Barbut.

84'

Ocazie pentru Craiova la reluarea cu capul a lui Screciu dupa o centrare din corner.

75'

Gol Ivan!

Scorul capata proportii la Ovidiu. Craiova se distanteaza la 4-1 dupa reusita lui Andrei Ivan.

66'

Gol Bancu!

Bancu majoreaza avantajul Craiovei cu o reluare din sase metri la centrarea lui Mateiu.

51'

Gol Koljic!

Craiova revine la conducere dupa o reusita de exceptie a lui Koljic. Sut in forta dintr-o lovitura libera in 18 metri, pozitie centrala.

46'

S-a reluat partida.

Pauza
21:49

Pauza la Ovidiu.

Prima repriza

45'

Gol Luckassen!

Viitorul egaleaza prin Luckassen in inferioritate numerica. Prima reusita a jucatorului adus de la Poli Iasi.

40'

Nistor intoarce pentru Koljic si acesta trimite din nou pe poarta.

38'

Koljic trage pe directia lui Cojocaru.

36'

Galben si pentru Ciobanu. O lovitura atat de tare, incat si pe acesta il doare piciorul.

30'

Galben incasat de Bic pentru un fault gratuit la centrul terenului.

27'

Balasa nu prinde poarta dintr-o lovitura libera.

23'

Nistor suteaza peste poarta dupa o combinatie frumoasa.

18'

Gol Koljic!

Bosniacul Koljic modifica tabela cu un sut din marginea careului.

16'

Ocazie!

Ce sansa rateaza Mihaila singur cu portarul! A incercat finalizare cu lob, dar mingea a fost blocata de Cojocaru.

11'

Nistor suteaza pe langa poarta.

9'

Mateiu intra in locul lui Cicaldau.

5'

Cicaldau este scos la margine pentru verificari suplimentare. Acesta sta pe picioare, dar in cele din urma este convins sa ia loc pe banca.

5'

Cartonas rosu !

Artean (Viitorul) este eliminat pentru o lovitura aplicata din spate lui Cicaldau.

1'

A inceput meciul.

0'

Echipele de start

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiţă, Dussaut - Ciobanu, Artean, G. Iancu - Chiţu, Luckassen, Măţan.

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, M. Constantin, Bancu - Nistor, Bic, Cicâldău - Ivan, Koljic, Mihăilă.

Inainte de meci
16:02

Avancronica

Viitorul şi Universitatea Craiova s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de șase ori au câştigat dobrogenii, de șapte ori s-au impus oltenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 9 februarie 2020, Viitorul - Universitatea Craiova 1-2, goluri înscrise de Gabriel Iancu, respectiv Luis Niţu şi Valentin Mihăilă.

Inceput slab de sezon pentru Viitorul: 1-1 cu UTA, acasă, 0-3 FCSB, deplasare.