Jeonbuk a remizat pe teren propriu în duelul cu Ulsan HD, scor 1-1, în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor Asiei.

Dan PetrescuFoto: Steve Cho Kyewoong/Penta Press / Shutterstock Editorial / Profimedia

Jeonbuk a remizat cu Ulsan HD în Liga Campionilor Asiei - Echipa lui Dan Petrescu a ratat un penalty

Jeonbuk este în continuare în cărți pentru calificarea în semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

Formația antrenată de Dan Petrescu a remizat pe teren propriu cu Ulsan HD, echipă din Coreea de Sud.

Song Min-Kyu a deschis scorul pentru echipa pregătită de tehnicianul român, în minutul 4, iar gazdele au avut chiar șansa să își majoreze avantajul.

Din păcate pentru Dan Petrescu, Orobo a irosit o lovitură de la 11 metri, în minutul 25 al partidei.

În a doua repriză, oaspeții au pus stăpânire pe joc și au avut în mare parte posesia.

Coreeanul Lee Myung-Jae a restabilit egalitatea în minutul 77 și a stabilit scorul final al disputei.

Returul se va juca pe data de 12 martie, de la ora 12.