RACING UNION LUXEMBURG – VIITORUL 0-2. Tinerii lui Hagi, ca şi calificaţi în turul doi preliminar din EUROPA LEAGUE

Viitorul a câștigat, joi, prima manșă a primului tur preliminar din Europa League, scor 2-0 în deplasare cu Racing Union Luxemburg.

12 iul. 2018, 19:41

Viitorul a deschis scorul în minutul 23 prin Drăguș, care a profitat de o ieșire hazardată a portarului advers și a înscris cu o execuție superbă de la 17 metri. Golul de 2-0 a pornit de la același Drăguș, care a fost faultat în careu în minutul 82 și arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă. Ianis Hagi a marcată fără nici o emoție.

Alexi Pitu (16 ani) a debutat într-un meci oficial pentru Viitorul!

Manșa retur se va disputa joia viitoare.

Racing Union: Ruffier – Simon, M’Boup, Nyssen – Hennetier, Nouidra (Houmert 86), Osmanovic, Nakache, Birk – Szimayer (Shala 79), De Mota (Sulejmani 90+1).

Viitorul: Cojocaru – Duarte, Ţîru, Mladen, De Nooijer (Boboc 80) – Achim, Băluţă, Vînă – I. Hagi (A. Pitu 86), Drăguş, Măţan (Houri 58).