CS Mioveni - CS Universitatea Craiova 0-3, în etapa a 29-a a Ligii 18Foto2Video© puterea.ro

CS Mioveni - CS Universitatea Craiova 0-3, în etapa a 29-a a Ligii 1

, 11 știri, 18 vizualizări

CS Universitatea Craiova a învins-o, miercuri, în deplasare, pe CS Mioveni, cu scorul de 3-0, într-un meci disputat în etapa a 29-a a Ligii 1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 26, prin Jovan Markovic. Atacantul a marcat din nou în minutul 34. Patru minute mai tâziu, CS Mioveni a cerut penalty după o intrare imprudentă a lui Vătăjelu la Buziuc. Ștefan Baiaram a închis tabela în minutul 78. CS Universitatea Craiova ocupă locul 3, cu 51 de puncte, iar CS Mioveni e pe 13, cu 29 de puncte.

Jucătorii echipei CSU Craiova au jucat cu numele celor mai mari orașe ucrainene imprimate pe spatele tricourilor lor. Toate tricourile oficiale de joc vor fi ulterior oferite Peluzei Nord Craiova pentru a fi scoase la licitație pe pagina oficială de Facebook a galeriei.