CSM București a evitat în ultima secundă înfrângerea cu Brest în Liga Campionilor la handbal feminin7Foto© sport.hotnews.ro

, 11 știri, 73 vizualizări

CSM București a obținut în ultima secundă o remiză pe teren propriu, duminică, cu echipa Brest Bretagne Handball, scor 30-30 (15-18), în etapa a 13-a din grupa A a Ligii Campionilor. Vicecampioana en-titre la handbal feminin este lider în grupă și calificată anterior în sferturile de finală. CSM București are 22 puncte, cu un bilanț de 10 victorii, două remize și o înfrângere.

În ultima etapă sunt programate partidele Odense Handbold – FTC-Rail Cargo Hungaria, ,SG BBM Bietigheim – DHK Banik Most, Krim Mercator Ljubljana – CSM București (toate pe 12 februarie) și Brest Bretagne Handball – Vipers Kristiansand (11 februarie).

7. Krim Mercator Ljubljana 10 (-8)

Primele două clasate se califică direct în sferturile de finală, iar formațiile clasate pe locurile 3-6 vor juca un play-off pentru calificarea în sferturi.