CSM București, victorie în Champions League - Cristina Neagu, 1000 de goluri marcate în competiție12Foto© jurnalul.ro

, 18 știri, 60 vizualizări

Deja calificată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, CSM București a învins formația germană Bietigheim, 27-25 (15-12), duminică, 22 ianuarie, la Ludwigsburg, în Grupa A a competiției, informează Agerpres.

CSM București era calificată de sâmbătă în „sferturi”, după ce danezele de la Odense au pierdut pe teren propriu cu norvegiencele de la Vipers, campioanele en-titre.

Meciul din Germania a adus și o performanță individuală de senzație a Cristinei Neagu, care a marcat golul său cu numărul 1.000 în Champions League, intrând într-un club select din care mai fac parte Jovanka Radicevici (Muntenegru) și Anita Gorbicz (Ungaria).