CSM București, victorie în ultimul minut al derby-ului cu Rapid4Foto1Video© adevarul.ro

CSM București, victorie în ultimul minut al derby-ului cu Rapid

, 8 știri, 26 vizualizări

CSM București a câștigat dramatic derby-ul cu CS Rapid București, scor 27-26 (13-13), luni, în Sala Polivalentă din Capitală, în etapa a 14-a a Ligii Naționale de handbal feminin, relatează Agerpres.

Campioana Rapid a avut șansa egalării în ultimele secunde, dar Orlane Kanor a ratat o pasă.După un început echilibrat, Rapid s-a desprins la 6-4 (min. 12), dar ''tigroaicele'' au reușit să întoarcă scorul, 8-6 (18). CSMB și-a mărit avansul la trei goluri (11-8, 12-9), dar la pauză rezultatul a fost egal, 13-13.

Rapid a mai avut o perioadă bună în repriza secundă, când a condus cu 17-15 (36), însă CSM a reușit trei goluri la rând și a preluat controlul jocului (18-17), desprinzându-se la 22-20 (42). În min. 51, scorul era egal, 22-22, dar vicecampioana a știut să profite de eliminarea pivotului rapidist Lorena Ostase, marcând patru goluri la rând, 26-22 (56).