Emma Răducanu, eliminată de la Indian Wells - Era pe aceeași parte de tablou cu Simona Halep și Sorana Cîrstea50Foto1Video© sport.hotnews.ro

, 79 știri, 111 vizualizări

Emma Răducanu a părăsit turneul de la Indian Wells în turul al treilea, britanica fiind învinsă de Petra Martic (Croația - 79 WTA). A 11-a favorită a întrecerii de categorie WTA 1000, Emma a servit în decisiv la 5-4 pentru a închide meciul, dar nu a fructificat ocazia avută.

Petra Martic a avut câștig de cauză după un meci intens de două ore și 46 de minute, scor 6-7(3), 6-4, 7-5.

Răducanu se afla pe partea de tablou a Simonei Halep și a Soranei Cîrstea și s-ar fi putut întâlni teoretic cu una dintre ele în faza sferturilor.